«Кримські татари змушені залишати Крим. Кількість тих, хто втік, шокує», – повідомляє репортер польського телеканалу TVP .
Близько 50 тисяч кримських татар були змушені залишити Крим за останні десять років, повідомив в інтерв’ю голова Меджлісу – органу самоврядування кримських татар, який діє в Україні, Рефат Чубаров. Чубаров нагадав, що до анексії Криму Росією у 2014 році на півострові проживало близько 300 тисяч кримських татар, які становили 13 відсотків від усіх його мешканців.
«Багато хто виїхав через переслідування. Люди побоюються за своє життя, життя своїх дітей та близьких. Але є люди, які з різних причин просто не можуть піти. Моїй мамі понад 90 років. Вона залишилася в Криму, і всі ці роки я не мав можливості її бачити», – розповів Чубаров.
Він підкреслив, що особливо велика кількість кримських татар поїхала у вересні 2022 року, коли окупаційна влада оголосила мобілізацію.
«Чоловіки тікали, щоб уникнути мобілізації. Багато хто поїхав із сім’ями, деякі залишилися одні», – сказав Чубаров, який також є депутатом українського парламенту.
Російська окупаційна влада заборонила йому в’їзд на півострів у 2014 році. Кримський півострів був анексований Росією у березні 2014 року внаслідок військової інтервенції та незаконного референдуму.
Влада Києва та Заходу вважала ці дії Кремля порушенням міжнародного права. Це була перша мета російської агресії проти України.
Росія заборонила діяльність Меджлісу, а його лідери були змушені залишити острів. Кримські татари постійно піддаються дискримінації з боку російської влади та виганяються зі своїх земель. Їхні будинки обшукують, активістів викрадають або заарештовують за звинуваченням у тероризмі.