В Криму російське ФСБ затримало імама Ісмаїла Юрдамова

На затриманого у Криму імама Ісмаїла Юрдамова склали протокол за «незаконну місіонерську діяльність»

Вранці російські силовики провели обшук у будинку імаму Ісмаїла Юрдамова у Кіровському районі. Після цього чоловіка забрали – родичі не знають, де він зараз перебуває.

Його звинуватили у порушенні законів про свободу совісті, віросповідання та релігійні об’єднання.

Імама Ісмаїла Юрдамова з села Джума Елі (Привітне) Кіровського району Криму звинуватили у порушенні законів про свободу совісті, віросповідання та релігійні об’єднання в частині четвертій статті 5.26 КоАП РФ («Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті та свободу віросповідання» релігійних об’єднаннях»), повідомляє «Кримська солідарність».

Вранці 13 грудня вдома Юрдамова пройшов обшук , після якого його доставили до відділу поліції і відпустили.

Близько шостої ранку, коли імам став на ранковий намаз, біля воріт стояла чужа машина. За його словами, він побачив, як люди почали перебиратися через огорожу.

«Тоді я зрозумів, у чому річ. Швидко розбудив дружину», – каже Ісмаїл Юрдамов.

У цей час оперативники зачитали ухвалу на обшук, в якій, за твердженням Ісмаїла Юрдамова, йшлося про участь у забороненій в Росії організації «Хізб ут-Тахрір», організації її зборів. Юрдамов відмовився підписувати документ про ознайомлення.

Увійшовши до будинку Юрдамова та його родини, силовики відмовилися роззутися. На зауваження імама про те, що вони могли взяти з собою бахіли, ті відповіли: Це не передбачено. Під час обшуку 11-річна дочка імама Хатідже двічі непритомніла.

Оперативники оглянули всі книжки, брошури. Декілька з них, які видалися підозрілими, перевірили по базі, заявивши, що «все чисто».

Під час обшуку поліцейські попрямували і до другого будинку на ділянці, де мешкала дочка імама – Гульсум Юрдамова з дітьми. Імам вимагав, щоб вони туди не заходили.

Проте силовики оглянули будинок дочки імама, всі господарські будівлі на ділянці, заглянули в курник і поїхали до мечеті, де провели огляд приміщень.

Родичі імама розповідали, що на всі питання люди у формі, з рушницями, поняті та двоє цивільних не відповідали. Телефони членів родини Ісмаїла Юрдамова забрали.

Потім Юрдамова забрали до відділу поліції, де склали адміністративний протокол. Оперативники попередили його, що пізніше викличуть до суду. Імам зі звинуваченням не погодився.

Як стало відомо вже у відділі поліції по Кіровському району, обшук проводили оперативники Центру протидії екстремізму (ЦПЕ), зокрема старший лейтенант поліції Роман Філатов.

Він давно бере участь у переслідуванні кримських мусульман – складав протоколи за публікації людей в інтернеті, затримував кримськотатарських адвокатів.

Свідками під час обшуку були двоє студентів, які вже у відділенні поліції просили співробітників ЦПЕ надати довідки про відсутність на заняттях.

Дочка імама Гульсум зазначає, що обшук у їхньому будинку пов’язаний із тим, що батько активно підтримує кримських політв’язнів.

«Він постійно відвідував суди у Криму та у Ростові. Виступав від імені старійшин нашого села на захист несправедливо заарештованих кримських татар. Крім цього, є імамом мечеті вже понад 20 років. Дуа, обряди одруження проводив. Люди завжди приїжджали до нього із запитаннями», — повідомила Гульсум.

Ще в тему — Росія утримує в полоні 4 тисячі українських мирних жителів, майже всіх їх катують