Лікувальна вода Гарячого Джерела на Арабатській стрілці

Мінеральні води, які застосовуються в лікарні, підіймаються з верхньокрейдово-верхньоеоценової товщі порід. Підземне озеро залягає в інтервалі глибини 1224-1594 м.

На підставі висновку Українського НДІ Медичної Реабілітації та Курортології, за своїм фізико-хімічним складом вода з джерела характеризується як високотермальна, йодо-бромна, борна, хлоридна, натрієва, високої мінералізації, нейтральна-слабколужна.

Формула хімічного складу:

J 0,005-0,040M29,0-35,0    Cl>90pH 6,8-8 од.pH
Br 0,050-0,150(Na+K)>90T 43,0 — 45,0 C0
H3 BO3 0,200-0,350  
Мінералізація:29,0 — 35,0 г/дм3 
Арабатська стрілка «Гаряче Джерело» в Генгірці

Стабільність основного хімічного складу води підтверджено доклінічними дос­лідженнями. Вміст йоду, брому, ортоборної кислоти у воді надають їй певну унікальність.

Фізико-хімічні властивості, мікробний ценоз та санітарно-бактеріологічні показ­ники термальної мінеральної води рекомендують її використання у лікувальних цілях шляхом зовнішнього застосування.

Зовнішнє застосування мінеральних вод впливає на організм як на системному, так і на клітинному рівні, що виявляється активізацією хімічних, ферментативних, окислювально-відновних процесів, нормалізацією функціонального стану нервової системи, залоз внутрішньої секреції, відновленням регуляції імунологічної реактивності, обміну речовин, процесів репарації.

Унікальність цілющих властивостей цієї води ставить бальнеологічний курорт в один рядок з такими, як Угорські Купальні «Сечени», Купальні в Баден-Бадені, Блакитною лагуною в Ісландії, хоча за окремими фізико-хімічними показниками вода з нашого джерела набагато вища за вмістом та концентрацією цілющих речовин, а поєднання процедур з теплим Азовським морем взагалі підвищує лікувальну та профілактичну ефективність.

Мінеральні води цього родовища вже давно перевірені часом. Не одно покоління пацієнтів та людей, які приїжджають на водолікарню для профілактики, говорить само за себе.

Застосування природних мінеральних вод у лікувальних цілях історично називають бальнеотерапією від латинського «balneum» — ванна. Експериментальні фізіологічні дослідження дозволили прогнозувати спектр біологічної дії води для нормалізації стану периферійної і вегетативної нервової системи, лікування вегето-судинних дистоній, астенічних та неврозоподібних ста­нів, при хворобах опорно-рухового апарату, жіночих статевих органів, захворюваннях обміну речовин, сечовивідної системи, хворобах шкіри і підшкірної клітковини.