Канада пообіцяла поставити Україні сучасні багатомоторні човни

Канада обіцяє передати Україні багатомоторні надувні човни з жорстким корпусом, повідомив міністр оборони Білл Блер на зустрічі у форматі Рамштайн 23 січня, за інформацією прес-служби уряду Канади.

Канада передасть Україні військові човни для морських піхотинців для операцій на річці Дніпр

Ці спеціалізовані човни призначені для різноманітних морських операцій, включаючи пошук та порятунок, транспортування військ та вантажів, а також спостереження та розвідку.

Суду, разом із необхідними запасними деталями, буде поставлено до України до кінця весни поточного року. Окрім того, Канада забезпечить навчання українських фахівців у використанні цього обладнання.

На додаток до цього Канада збільшить свій внесок у коаліцію з підготовки Збройних Сил України до експлуатації винищувачів F-16. Це включає надання цивільного персоналу, інструкторів та навчальних літаків для тренування українських пілотів.

Загальна вартість цієї підтримки оцінюється приблизно в 15 мільйонів канадських доларів (близько 11,5 мільйонів доларів США). Навчання планується розпочати у лютому 2024 року та завершити до 2025 року.

Канада також активно проводить заняття з англійської мови як другої мови для українських військовослужбовців ВПС у мовній школі Збройних сил Канади.

Блер також оголосив про приєднання Канади до двох коаліційних сил, які звітуватимуть перед Контактною групою з питань оборони України, а саме до коаліції з бронетехніки та ВПС.

Крім того, частина раніше обіцяної військової допомоги вже прибула в Україну, включаючи стрілецьку зброю стандарту НАТО та відповідні боєприпаси, а також зимову військову форму та спорядження.

Водні ресурси та шляхи сполучення Херсонської області