Російські війська обстріляли пам’ятку історії національного значення, яку досліджували запорізькі археологи

Ворожі військові обстріляли пам’ятку історії національного значення “Кам’янську Січ” (Херсонщина), яка входить до складу Національного заповідника «Хортиця».

Як повідомили в прес-службі заповідника “Хортиця”, 1 лютого в російських пабліках було опубліковане відео обстрілу російськими військами місця розташування однієї із Запорозьких Січей.

“Влучання були у місце, де було господарче передмістя Січі, на якому протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи археологи Національного заповідника «Хортиця».

Тут знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізоправильного та гончарного комплексу 1-ї пол XVIII ст.

Також, скоріше за все, влучання відбулось біля лапідарію, де зібрані кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо), який знаходиться в безпосередній близькості від хреста з могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі, побудованих у 2009 р.

Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова”, — зазначають в коментарі фахівці.

Кам’янська Січ – одна з трьох січей, які до повномасштабного вторгнення були доступні науковцям та публіці. Всі інші були затоплені.

На цій Січі у 1710 році січовики та Пилип Орлик підписали «Договір і постанови між Гетьманом Орликом і Військом Запорозьким», який по суті став першою Конституцією України під час фактичного розвалу Реч Посполитої

Пам’ятка увійшла до складу Заповідника у 2009 році. Вздовж берегової смуги, яка безпосередньо межує з Кам’янською Січчю археологами Національного заповідника “Хортиця” виявлено археологічні об’єкти, які датуються скіфським часом, добою бронзи та періодом Київської Русі.

Науковці “Хортиці” зафіксували пошкодження. За фактом порушено кримінальне провадження.

Більше цікавого по історії України читайте на українсько-польському сайті