Прем’єр Молдови: Окупація Криму — це питання не тільки національної, а й регіональної та глобальної безпеки

Прем’єр-міністр Республіки Молдова Дорін Речан заявив, що окупація Росією Криму — це питання не тільки національної, а й регіональної та глобальної безпеки і запевнив у непохитності підтримки, оскільки на місці України могла бути Молдова.

Прем’єр-міністр Республіки Молдова Дорін Речан

«Уже 9 років минуло з часу вторгнення РФ в Україну та анексії Криму. У результаті анексії ситуація з правами людини сильно погіршилася.

Постраждали також деякі місця, визнані спадщиною ЮНЕСКО. Однак анексія, свідками якої ми стали, мала ще більші наслідки.

РФ використовує Крим для більшого проєктування сили», — сказав він на Третьому саміті Кримської платформи в середу в Києві.

Прем’єр наголосив, що так РФ продемонструвала приклад для інших потенційних агресорів у світі.

«Анексія Криму — це не лише питання національної безпеки, а й регіональної та глобальної безпеки, що вимагає постійної та непохитної міжнародної реакції. Наша основна мета — відновлення верховенства права, верховенства міжнародного права для України, і ми повинні запобігти подібним порушенням у майбутньому», — заявив Речан.

Він наголосив, що РФ — країна-агресор, якій мають «відмовити у всіх можливих способах продовження агресії», а також Росія має понести за це відповідальність.

Прем’єр Молдови заявив, що у зв’язку з цим міжнародна спільнота повинна забезпечити Україну всіма необхідними засобами для самооборони «як у короткій, так і довгостроковій перспективі».

Зокрема, він наголосив на необхідності додаткових поставок систем ППО для України.

Також Речан зазначив важливість посилення санкцій і збору доказів воєнних злочинів РФ.

«У зв’язку з цим я хочу знову підтвердити підтримку Молдовою створення Спеціального міжнародного трибуналу», — додав він.

Прем’єр зазначив, що Молдова повністю підтримує українську Формулу миру та ідею проведення глобального саміту восени.

«Немає жодних сумнівів у підтримці України з боку Молдови, оскільки ми знаємо: на її місці могли бути ми. Ми це знаємо, тому що вже пережили «спецоперації» РФ у Придністров’ї», — заявив він.