Німеччина буде передавати Україні ракети Taurus «завдяки» ракетним ударам росії по Київу

Після масованого обстрілу у Німеччині закликали передати Україні ракети Taurus

Німеччина передає крилаті ракети Таурус (Taurus) Україні. «Завдяки» ракетним ударам росії по містам України на цей Новий рік

Після масованого ракетного удару по Україні 2 січня очільниця комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн закликала надати ЗСУ далекобійні ракети Taurus.

Вона розкритикувала повільні поставки озброєння, повідомляє t-online.

«Україні потрібно більше боєприпасів, більше запчастин, і потрібно негайно відправити Taurus, щоб остаточно ускладнити Росії можливість поповнення запасів», — сказала депутатка.

Штрак-Ціммерманн вважає, що гасло про підтримку України «стільки, скільки буде потрібно» залишиться лише словами, якщо допомога не збільшиться.

«І розрекламована європейська коаліція F-16 має запрацювати набагато швидше, якщо ми хочемо протистояти російській перевазі в повітрі. Путін розраховує на те, що ми боїмося власної хоробрості. І він, очевидно, має рацію. Це вагання дуже гірке», — додала вона.

Речниця з питань безпеки «Зелених» Сара Нанні сказала, що необхідна визначеність у плануванні, коли йдеться про німецьку підтримку України. Зараз цієї допомоги недостатньо через напружені дискусії щодо бюджету.

«Україна має гостру потребу у боєприпасах для артилерії, Taurus і запчастинах для великої техніки, яку ми постачаємо», — сказала вона.

Крилаті ракети Taurus мають дальність до 500 км. Ці систему суттєво відрізняються від усіх інших, зокрема, британський, французьких і американських далекобійних ракет. Зокрема, в них досить складна схема програмування.

На етапі, коли точилися розмови про можливість передачі ракет, лунали думки, що навчання управління ракетами може тривати не менше двох місяців. Деякі експерти заявляють, що програмування ракет для ударів по цілях можуть робити лише німецькі солдати.

У ніч на 2 січня росіяни повторили масовану атаку засобами повітряного нападу різних типів, як це було 29 грудня. ППО знищила 72 повітряні цілі: 10 із 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал», 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55, три з трьох крилатих ракет «Калібр».

Від російської ракетної атаки у Солом’янському районі Києва постраждали 43 людини, загинули двоє людей.

У Харкові внаслідок російських обстрілів загинула людина, госпіталізували 16 людей.

Джерело — Газета «Херсонські новини»